poniedziałek, 10 października 2016

Wracamy! Znów będziemy przeglądać

Czas długi minął...osiem lat, jak miał miejsce ostatni Przegląd Piosenki Turystycznej.

W końcu wracamy. Z Festiwalem Turystycznym też mieliśmy przerwę - 5 lat. Ale udało się wrócić. Teraz pora na Przegląd Piosenki. Po ośmiu latach...

Może warto przypomnieć nieco jak było na poprzednich edycjach.

A więc po kolei

I Przegląd Piosenki Turystycznej miał miejsce 10 października 2004 roku oczywiście jak zawsze w gościnnych progach Miejskiego Domu Kutury w Kolbuszowej. W przesłuchaniach udział wzięło 20 solistów i zespołów podzielonych na kategorie wiekowe (łącznie ok. 130 osób). W kategorii solistów I miejsce zajęła Monika Posłuszna z SP w Hadykówce, II miejsce Agnieszka Watras z SP nr 2 w Kolbuszowej, III miejsce Magdalena Jerzuchowska z SP nr 2 w Kolbuszowej. Wśród zespołów I miejsce zajął zespół "Siostry N" z Kolbuszowej, II miejsce Zespół Muzyczny z ZS w Sokołowie Małopolskim, III miejsce "Traperzy" z SP nr 16 w Rzeszowie (1 klasa podstawówki!). Przyznano też nagrodę Grand Prix, którą zdobył zespół "Engaddi" z LO w Kolbuszowej. W zespole "Siostry N" wystąpiły panny Mariola i Sabina Nycek. Teraz Sabina jest gwiazdą polskiej piosenki. Wtedy była uczennicą naszej szkoły.

Siostry N

Engaddi - nagroda Grand Prix

Traperzy z SP16 w Rzeszowie
Całość Przeglądu zwieńczył konecrt zespołu Wolna Grupa Bukowina

wspólne zdjęcie Traperów z Wolną Grupą Bukowina

z koncertu...
To był fajny przegląd, niezapomniany, choć to 12 lat temu. Mnie najbardziej w pamięć z tej edycji zapadł występ Traperów i Engaddi. Czy ktoś ma jakieś wspomnienia z niego? Podzielicie się?


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz